Orzeł Łękawica zatrzymuje lidera z Książenic.

2020-09-13 22:40:44, wyświetleń: 764 W pełni zasłużone zwycięstwo odniósł Orzeł Łękawica 3-1 (1-1) w spotkaniu 8. kolejki o Mistrzostwo IV ligi.

W piękne niedzielne popołudnie nasza drużyna udała się nieopodal Żywca na mecz 8. kolejki o Mistrzostwo IV ligi.
Licznie zgromadzonej tego dnia publiczności na trybunach oraz wokół stadionu mecz mógł się podobać.
Spotkanie było prowadzone w szybkim tempie i widzieliśmy naprawdę sporo okazji bramkowych.

Skuteczniejsza okazała się "Łękawka" wspierana przez swoich wiernych i bardzo głośnych kibiców.
Z pewnością przy tak fanatycznych kibicach chęć odniesienia zwycięstwa w meczu jest jeszcze większa i zawodnicy Orła dali z siebie 110%, by po meczu móc fetować pokonanie lidera.
Pod względem kibicowskim - Orzeł jest liderem : - )

Orzeł zasłużenie dopisuje do swojego konta kolejne trzy oczka.

Unia wystąpiła w następującym zestawieniu:
Kapusta - Mizia, Szary, Kaczmarczyk (C) (20' Lorenc), Dudzik (83' Kuczera), Kostecki, Pieczka, Kunat (57' Ziaja), Suchiński, Koleczko, Bysiec.

Skład Orła Łękawica:
Ł.Byrtek – Olszowski, Widuch, Krasny, Pośpiech, Żabicki, Osmałek (90+2' Ł.Mrózek), Hałat, R.Mrózek (79' Łajczak), Pietyra (64' P.Świniański), Sz.Byrtek.

Przedstawiamy relację najciekawszych sytuacji na boisku:

2' Rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę na przedpolu piąstkuje Paweł Kapusta.
4' Damian Koleczko podaje do Piotra Byśca, który staje sam na sam z Ł. Byrtkiem, lecz sędzia dopatruje się pozycji spalonej.
5' Mrózek strzela z prawej strony boiska lecz Kapusta broni jego uderzenie.
6' Kunat faulowany z prawej strony boiska, rzut wolny dla Unii. Strzał Pieczki łatwo broni Byrtek.
11' Strzał z dystansu gospodarzy, który pewnie łapie Kapusta.
12' Pieczka strzela z rzutu wolnego z okolic 30. metra, lecz piłka przelatuje obok słupka bramki gospodarzy.
13' Kunat strzela z okolic 20. metra, lecz piłka również przelatuje obok bramki Orła.
15' Rzut rożny dla Unii wykonuje Pieczka. Piłka spada na "długim słupku" do Sławka Szarego, lecz jego strzał również nie otworzył worka z golami.
16' Kamil Kaczmarczyk wykonuje wślizg na środku boiska po którym już się z niego nie podnosi. Cztery minuty później zastępuje go Bartek Lorenc.
22' Sz. Byrtek strzela, lecz broni Paweł Kapusta.
24' Znakomita okazja Piotra Byśca, który przyjął piłkę na 20. metrze, odwrócił się, kropnął potężnie, lecz piłka przeleciała obok spojenia bramki gospodarzy.
27' Mrózek pędzi prawą stroną i dośrodkowuje, ale wrzutkę przecina Szary.
31' GOOOOL UNIA !
Michał Pieczka dośrodkowuje z rzutu rożnego i piłka spada pod nogi Kamila Kosteckiego. Ten mocnym, precyzyjnym strzałem pokonuje Ł. Byrtka.
32' Rzut wolny dla Orła. Byrtek strzela, lecz Mizia z Szarym wybijają piłkę z naszego pola karnego.
37' Michał Pieczka w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy próbował przenieść futbolówkę nad goalkeeperem, lecz wyszło to fatalnie.
40' GOOOOL ORZEŁ !
Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, Piotr Dudzik na tyle niefortunnie trafia w futbolówkę, że precyzyjnym strzałem pokonuje Kapustę.
41' Piłka trafia w słupek bramki Unii!
44' Kontraatak Unii, Kunat próbuje strzelić z dystansu lecz jego uderzenie blokuje pomocnik gospodarzy.
46' GOOOOL ORZEŁ !
Najskuteczniejszy zawodnik Orła - Robert Mrózek strzałem po ziemi pokonuje Kapustę.
51' Kunat strzela, piłka przelatuje standardowo obok słupka.
55' Bysiec faulowany, faul. Wrzutka z rzutu wolnego nie przechodzi nawet pierwszego zawodnika Orła i gospodarze wyprowadzają groźny kontraatak.
57' Na boisku pojawia się W Unii Paweł Ziaja, który zmienia Bartka Kunata.
58' Dwa rzuty wolne dla Unii, które znowu nie dolatują nawet do pola karnego rywali.
61' Paweł Kapusta broni w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Orła, dobitka ląduje na poprzeczce bramki Unii.
62' Ziaja marnuje 100% sytuację na zdobycie gola. Z taką skutecznością nie mamy czego szukać w dzisiejszym meczu.
63' Gospodarze przeprowadzają kontratak po którym piłka minimalnie przelatuje obok słupka naszej bramki.
65' Paweł Kapusta fenomenalną robinsonadą wybija piłkę z linii bramkowej i ratuje po raz kolejny Unie przed stratą kolejnego gola.
67' Rzut rożny dla Unii. Wykonuje Michał Pieczka, obrońcy Orła wybijają piłkę przed siebie.
68' Rzut wolny dla Unii. Do piłki na 35metrze podchodzi Sławomir Szary, uderza, lecz goalkeeper Orła bez problemu wyłapuje dośrodkowanie naszego stopera.
70' Centrostrzał zawodnika gospodarzy i piłka trafia w głowę napastnika Orła lecz na nasze szczęście przelatuje obok bramki strzeżonej przez Pawła Kapustę.
75' Damian Koleczko strzela prosto w bramkarza.
76' GOOOOL ORZEŁ !
Po raz drugi na listę strzelców wpisuję się Robert Mrózek.
77' Bysiec strzela delikatnie, łapie Byrtek.
78' Zawodników Orła łapią skurcze.
80' Szary oddaje strzał rozpaczy z okolic czterdziestego metra.
83' Marcin Kuczera zmienia Piotra Dudzika. Unia przechodzi na ustawienie 3-4-3.
85' Zawodnicy Orła bardzo umiejętnie kradną czas co nie podoba się zawodnikom Unii.
86' Faul. Rzut wolny dla gospodarzy.
88' Zawodnicy Unii są pod polem karnym rywala, ale w najważniejszym momencie gubią piłkę i gospodarze wyprowadzają bardzo groźny kontratak.
90' Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

Gole:
Mrózek, Mrózek - Dudzik (samobój), Kostecki.

Unia miała swoje okazje, które mogła wykorzystać i być może losy spotkania potoczyłyby się inaczej.
Nie ma jednak co rozpaczać i gdybać.
Nadal NIESPODZIEWANIE piastujemy pozycję lidera tabeli.
Szansę na dopisanie kolejnych trzech punktów będziemy mieli już w najbliższą sobotę.

Bardzo dziękujemy za gościnność wszystkim osobom związanym z klubem Orła Łękawica.
Gratulujemy Wam bardzo fajnego obiektu, fanatycznych kibiców i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

HIT IX KOLEJKI IV LIGI !!
Nasz zespół najbliższy mecz rozegra 19 września w sobotę o godzinie 16:00 w Bełku.
Naszym rywalem będzie drużyna prowadzona przez Jarosława Kupisa, czyli MRKS Czechowice-Dziedzice.