TO NIE SĄ KPINY - KSIĄŻENICE WŁADCĄ GMINY!!

2019-09-09 20:45:05, wyświetleń: 1400 Zwycięstwem 4 - 2 zakończyło się derbowe spotkanie pomiędzy Unią Książenice a Decorem Bełk.

Licznie zgromadzona publiczność w niedzielne pochmurne popołudnie miała okazję zobaczyć szybki i skuteczny futbol w wykonaniu Decoru oraz Unii.

Mamy nadzieję, że swoją grą, determinacją i walecznością nasi piłkarze zdobyli serca kolejnych kibiców i kibicek :D

Pierwsze minuty na boisku to dwustronne badanie swoich umiejętności, czyli piłkarskie szachy.

W 8 minucie pierwszy strzał naszego zespołu. Po uderzeniu Rolanda Buchały piłka odbija się od pleców jednego z obrońców z Bełku i mamy pierwszy rzut rożny dla Unii.
Stały fragment gry nie przyniósł jednak zmiany rezultatu.
12 minuta meczu i pierwsza okazja Arka Suchińskiego, który strzela obok bramki gospodarzy.
Dwie minuty później mamy rzut wolny dla Bełku. Piłkę dokładnie z rzutu wolnego dośrodkowuje Reguła, a Groborz pięknym strzałem ze szczupaka pokonuje Błatonia.
Na odpowiedź Unii nie trzeba było czekać długo.
W 17 minucie gol, którego nie powstydziłaby się największa gwiazda światowego formatu.
Piłkę, która spadała na 25 metr bezpośrednio uderzył Mateusz Wowra. Piłka nabrała kosmicznej prędkości i ocierając poprzeczkę wpadła do bramki strzeżonej przez Dawida Witka.
Minutę później Wojciech Rasek znalazł się w dogodnej sytuacji podbramkowej, lecz strzelił niecelnie.
25 minuta i Mateusz Wowra zdobywa drugiego gola po precyzyjnym dośrodkowaniu Michała Pieczki.
Gospodarze za sprawą Reguły stworzyli kolejną groźną sytuację dopiero w 43 minucie, kiedy to strzał "Regiego" wylądował na poprzeczce bramki Unii.

Trener naszego zespołu Marcin Koczy od początku drugiej połowy zmienił Marka Malchera oraz Piotrka Kwoskę. W ich miejsce pojawili się Łukasz Michalski oraz Adam Wolicki.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy to istne oblężenie bramki Unii przez zespół z Bełku.

W jednej z sytuacji Łukasz Michalski ciałem, padając na murawę zasłania światło bramki, by uchronić nasz zespół przed utratą gola.
Gol dla Bełku wisiał w powietrzu. Trwała dominacja gospodarzy, która zakończyła się golem Olczaka.
Po golu zespół z Bełku ostudził swe zapały i do głosu doszła Unia.
W 69 minucie kolejne precyzyjny dośrodkowanie wykorzystuje Artur Tumula, który pokonuje goalkeepera gospodarzy.
Zawodnicy z Bełku próbowali odpowiedzieć, lecz ich ataki kończyły się na szesnastym metrze boiska.
W 84 minucie powinno być "po meczu". Swoją znakomitą sytuację miał Jacek Drapacz, lecz nie zdołał pokonać bramkarza Decoru.
Minutę później zrobił to ... nie kto inny jak Mateusz Wowra. Tego dnia nasz zawodnik skompletował hat-trick.

Emocje trwały do ostatniego gwizdka spotkania.
A po meczu? MIELIŚMY BAL!! Kibice Unii wraz z piłkarzami i działaczami Unii udali się na festyn z okazji 90-lecia klubu z Bełku, któremu życzymy samych sukcesów.

Statystyki meczowe.
Skład Unii:
Błatoń - Tumula, Kaczmarczyk (C), Siedlok, Skowronek (83' Grzybek), Wowra, Pieczka (90' Makselon), Suchiński (90' Kaczmarzyk), Malcher (46' Michalski), Kwoska (46' Wolicki), Buchała (66' Drapacz).

Skład Bełku:
Witek - Groborz, Grzech (46' Malcherczyk), Lach (69' Grabiec), Maj (75' Pawlik), Reguła, Jasiczek (78' Sikora), Niewiedział, Olczak, Rasek, Wójcik.

Żółte kartki: Witek - Malcher, Kaczmarczyk, Buchała, Siedlok, Tumula.

Gole: Groborz, Olczak, Wowra x3, Tumula.

Unia wygrywając derby z Bełkiem dopisała kolejne 3 punkty do swojego dorobku.
Zachowaliśmy tym sposobem pozycję lidera.
Kolejny mecz zagramy w środę 11 września w Skrbeńsku w ramach II rundy Pucharu Polski.
Natomiast kolejny mecz ligowy w sobotę 14 września o godzinie 16.00. Udamy się tego dnia do Czechowic-Dziedzic na mecz z MRKS-em.

Zapraszamy wszystkich kibiców do licznego stawienia się w niedalekich Czechowicach-Dziedzicach.

Dziękujemy Wam za wsparcie i liczymy na Waszą obecność na kolejnych meczach.

To zaszczyt grać przy tak wspaniałej i licznej publiczności.