Unia umacnia się na fotelu lidera!

2018-09-23 17:53:55, wyświetleń: 673 W meczu kończącym 8. kolejkę spotkań, Unia Książenice pewnie pokonała zespół KS 94 Rachowice 3-1 (1-0). Do siatki gości trafiali: dwukrotnie Arkadiusz Suchiński oraz raz Michał Siedlok.

Nasz zespół rozpoczął mecz w następującym składzie: Niemiec, Gołyś, Skowronek, Siedlok, Kaczmarczyk, Michalski, Gnyp, Suchiński, Bogumiło, Drapacz, Tumula.

Już w 5 minucie goście niespodziewanie zagrozili pod naszą bramką. Po strzale jednego z zawodników Rachowic piłka szczęśliwie wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Mateusza Niemca.
W 9 minucie Artur Tumula strzela zza pola karnego, ale bramkarz gości dobrze interweniuje.
5 minut później Arek Suchiński nie strzela gola w sytuacji sam na sam po bardzo szybkim wrzucie piłki z autu Łukasza Michalskiego.
Kilka minut później "Suchy" dośrodkowuje do Artura Tumuli, ten strzela głową, ale piłka ląduje obok bramki.
19 minuta na zegarze i na strzał z dystansu skusił się Kamil Kaczmarczyk, ale i tym razem pewnie broni bramkarz Rachowic.
W 20 minucie Uniia powinna strzelić gola. Dośrodkowanie Kamila Kaczmarczyka w ostatniej chwili wyłapuje golkiper gości. Gdyby nie ta interwencja to na piłkę czekał już Jacek Drapacz, który prawie już cieszył się ze zdobytego gola.

25 minuta spotkania i rzut wolny dla Rachowic. Bardzo dobrą interwencją popisuje się nasz golkiper parując piłkę do boku boiska.

Otwarcie wyniku spotkania miało miejsce w 30 minucie kiedy to Arkadiusz Suchiński po raz pierwszy strzelił w tym spotkaniu gola wykorzystując zamieszanie pod bramką gości.

Wynik spotkania w pierwszej połowie już nie uległ zmianie i Unia schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Zdecydowanie drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy prowadzenia przez dwójkę Marcina Koczego oraz Sebastiana Jarosza.
W 48 minucie po rzucie rożnym Kamila Kaczmarczyka strzał oddaje Artur Tumula, ale piłka przeleciała obok bramki.
53 minuta kolejna akcja naszego zespołu. Arek Suchiński dogrywa do Mateusza Bogumiło, ten główką strzela obok bramki Rachowic.
Podwyższenie wyniku spotkania miało miejsce w 58 minucie meczu.
Kamil Kaczmarczyk tak precyzyjnym dośrodkowaniem (wręcz trafił) w głowę naszego stoper Michała Siedloka i piłka ugrzęzła w siatce gości.
W 60 minucie meczu Łukasz Michalski atomowym uderzeniem z okolic 27 metra próbował pokonać bramkarza Rachowic, lecz piłka minimalnie pofrunęła nad bramką gości.
Unia totalnie dominowała w drugiej połowie na boisku.
Trzeciego gola widzieliśmy w 61 minucie. "Ángel" Jakub Gnyp zagrywając piłkę nad dwójką obrońców wyprowadził naszego lekko zakatarzonego snajpera Arka Suchińskiego sam na sam z bramkarzem. Nasz PIŁKARZ nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Rachowic i pewnie go pokonał.
W 65 minucie podniecony swym zagraniem Kuba Gnyp zdecydował się na samodzielny rajd przez pół boiska. Gdy udało mu się dobiec do bramkarza.... strzelił obok słupka bramki gości.
72 minuta spotkania i Bartek Kutypa dogrywa do Łukasza Michalskiego, ale ten delikatnie spóźniony niecelnie uderza piłkę głową, a ta przelatuje obok bramki gości.
Goście efektowną bramkę honorową zdobywają w doliczonym czasie gry, po czym sędzia Rokosz kończy spotkanie.

Zmiany:
66' Kuczera za Drapacza
70' Kutypa za Suchińskiego
75' Adamczyk za Gnypa
84' Czopek za Michalskiego.

Unia po 8 ligowych meczach notuje komplet ośmiu zwycięstw.

Kolejny mecz rozegramy w Niedobczycach z tamtejszym Rymerem.

Z pewnością będzie to szlagier kolejki.

Czy nasi zawodnicy wygrają z Rymerem do którego dołączyli w trakcie tego sezonu dwaj zawodnicy z ekstraklasy: Olek Kwiek i Ołeksandr Szeweluchin  ??
Zapraszamy wszystkich na sobotnie spotkanie w Niedobczycach. Początek meczu o godzinie 16:00.