Unia wysoko pokonuje Orła Mokre

2018-08-19 10:51:10, wyświetleń: 179 W rozegranym w świąteczne popołudnie meczu 2. kolejki rozegrywek Ligi Okręgowej Unia wysoko, bo aż 5-1 pokonała Orła Mokre. Dwie bramki dla Unii zdobył Marek Malcher, po jednej dołożyli Arek Suchiński, Jacek Drapacz i Bartek Kutypa.

Zespoły rozpoczęły spotkanie w składach:

Unia Książenice: Podpłoński, Siedlok, Stajer, Kaczmarczyk, Skowronek, Gnyp, Suchiński, Przybyszewski, Malcher, Tumula, Drapacz.
Orzeł Mokre Mikołów: Michalik, Thiel, Pilc, Mikulski, Magnor, Kolasa, Maciejewski, Czerniak, Poloczek, Dura, Gałach.

Gole:
Drapacz
Suchiński
Malcher x2
Kutypa
Dla Mokrego: Thiel

Pierwsza niegroźna sytuacja w meczu należała do podopiecznych Wojciecha Kempy. W 6 minucie napastnik Mokrego oddał niecelny strzał na bramkę Unii strzeżoną przez Podpłońskiego.
W tej samej minucie widzieliśmy gola autorstwa Jacka Drapacza. Górną piłkę precyzyjnie klatką piersiową zgrał Suchiński, który obsłużył Drapacza, a ten dokładnym, kontrolowanym strzałem nad Michalikiem umieścił piłkę w bramce gości.
10 minuta spotkania i kolejny gol dla Unii. Suchiński prawdopodobnie chcąc dograć piłkę do lepiej ustawionych kolegów w polu karnym, przez przypadek umieszcza piłkę z bardzo ostrego kąta nad bramkarzem Orła i ustala wynik spotkania na 2 - 0.
W 12 minucie groźny strzał zawodników Mokrego z rzutu wolnego z okolic 30 metra. Podpłoński wybija piłkę piąstkując ją, próbuje głową dobijać zawodnik gości lecz piłka ląduje wysoko nad poprzeczką bramki Unii.
W 22 minucie po strzale z rzutu wolnego drużyny z Mikołowa piłka przelatuje obok słupka bramki Unii.
W 33 minucie po raz kolejny Podpłoński bardzo dobrze interweniuje broniąc nasz zespół przed utratą gola.
Po przerwie lepiej w mecz weszli zawodnicy Unii czego efektem był rzut karny podyktowany na Suchińskim. Pewnym egzekutorem okazuje się Malcher. Mamy wynik 3 - 0.
W 51 minucie Suchiński staje przed szansą pokonania Michalika, lecz nasz zawodnik udowadnia, że lewa noga służy mu jedynie do podpierania się i wsiadania do autobusu. Strzał Suchińskiego z lewej nogi ląduje wysoko nad poprzeczką bramki Mokrego.
W 66 minucie poprzeczka po strzale z rzutu wolnego Mokrego.
67 minuta i Bogumiło próbuje pokonać Michalika, lecz ten czekał do końca i instynktownie paruje piłkę na rzut rożny.
W 72 minucie widzieliśmy czwartego gola dla Unii. Kapitalnym podaniem w tej sytuacji popisał się Tumula, który dopatrzył się w polu karnym dobrze ustawionego Malchera. Nasz najbardziej doświadczony zawodnik precyzyjnym strzałem pokonuje Michalika. Mamy wynik 4 - 0.
W 78 minucie goście zdobywają honorowego gola wyprowadzając skuteczny kontraatak po źle rozegranym rzucie rożnym przez nasz zespół.
88 minuta spotkania i Suchiński dokładnie wrzuca piłkę na długi słupek wprost na głowę Kutypy, a ten pakuje piłkę do pustej bramki. Mamy wynik 5 - 1.

Wynik spotkania już nie uległ zmianie.
Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom za przybycie na kolejny mecz naszej drużyny. Tegoroczna frekwencja jest o niebo lepsza w porównaniu do zeszłorocznych rozgrywek. Mamy nadzieję, że dobre wyniki osiągane przez drużynę Unii skłonią jeszcze większą grupę ludzi do przychodzenia na nasz obiekt i wspierania piłkarzy.