Relacja z meczu Tęcza Wielowieś - Unia Książenice

2017-08-28 19:42:20, wyświetleń: 970 Mecz toczony przy udziale licznie zgromadzonej publiczności w Wielowsi (należy również pochwalić kibiców Unii, którzy na mecz dotarli w bardzo dobrej liczbie).

Unia mecz rozpoczęła w następującym zestawieniu:
PODPŁOŃSKI, TUMULA, MALCHER, KACZMARCZYK, SKOWRONEK, STOPA, KOŚMIDER, ADAMKOWSKI (kapitan), TOMAS, PRZYBYSZEWSKI, KOŁODZIEJCZYK.
Na ławce do dyspozycji trenera pozostawali:
NIEMIEC, ADAMCZYK, SUCHIŃSKI, SKALIK, KUCZERA, HOLONA, SMOŁKA.

Od pierwszych minut zespół gospodarzy zdecydowanie ustawił się na grę z kontry. Unia posiadała większość czasu piłkę, ale brakowało podania, które wyprowadzało któregoś z naszych zawodników do sytuacji sam na sam z bramkarzem Tęczy.
Pierwszego gola zobaczyliśmy w 24 minucie.
Do rzutu wolnego podszedł kapitan naszego zespołu Rafał Adamkowski i bardzo precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi z Wielowsi. Na tablicy wyników mieliśmy wynik 0-1.
Po zdobytym golu to zespół gospodarzy stworzył bardzo dobrą sytuację, ale strzał zawodnika Tęczy przeleciał tuż obok bramki strzeżonej przez Przemka Podpłońskiego.
W poczynaniach Unii mogliśmy oglądać sporo dokładnych podań, gry z pierwszej piłki, lecz brakowało zagrań, które mogłyby doprowadzić do sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie na boisko weszli: SMOŁKA, SUCHIŃSKI, ADAMCZYK, SKALIK, KUCZERA.
Druga połowa bardzo podobna do pierwszej.
Sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. W 75 minucie Unia wyprowadziła fantastyczny kontaatak, po którym Rafał Przybyszewski strzelił gola dla Unii Książenice.
Należy dodać, że Rafał mijał rywali jak tyczki przemierzając długość połowy boiska na końcu pokonując bramkarza gospodarzy !! : )
Po zdobytym golu dla Unii i podwyższeniu prowadzenia ponownie zagrozili gospodarze, których strzał wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej czujnie przez naszego golkipera.
Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i Unia zasłużenie dopisuje 3 punkty do ligowego dorobku.

Kolejny mecz zostanie rozegrany już w środę 30 sierpnia o godzinie 17:00 w Krostoszowicachw ramach II rundy Pucharu Polski.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Trener Marcin Koczy będzie miał okazję dać odpocząć zawodnikom, którzy zostawili sporo sił w meczu ligowym w Wielowsi jednocześnie dając szansę naszym zmiennikom.
Czy Unia pokona drużynę Interu Krostoszowice ? O tym przekonamy się już w najbliższą środę.
Jeśli tak to naszym kolejnym rywalem mogą być takie drużyny jak: Odra Centrum Wodzisław Śląski, Odra Wodzisław Śląski, Granica Ruptawa, ROW 1964 II Rybnik czy Płomień Połomia.

Kolejne ligowe spotkanie zostanie rozegrane 3 września o godzinie 16:00 w Książenicach. Naszym rywalem będzie Orzeł Mokre (Mikołów) - jest to drużyna, która w tym sezonie zamierza powrócić do IV ligi. Zapowiada się więc bardzo ciekawy i emocjonujący mecz.