Bez przełamania u siebie z Rachowicami

2016-10-22 17:29:58, wyświetleń: 407 W meczu 11. kolejki Unia Książenice uległa na własnym boisku drużynie KS 94 Rachowice 0-2 (0-0). Była to trzecia porażka w trzecim meczu u siebie w tym sezonie.

Unia do meczu przystąpiła bojowo, ale pierwszą sytuację mieli Goście - w 13. minucie Mateusz Niemiec ze spokojem wybronił strzał na bramkę Unii.
W odpowiedzi dwukrotnie próbował Rafał Krypczyk (20. i 21. minuta) - raz piłka przeleciała obok słupka, a za drugim razem wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką.
Najlepsza okazja na bramkę miała miejsce w 24. minucie, kiedy to Jacek Drapacz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rachowic, ale nie wykorzystał swojej szansy.
Goście odpowiedzieli w 33. minucie, jednak groźny strzał przyniósł tylko rzut rożny po interwencji Mateusza Niemca.
W 36. mocno na bramkę Gości uderzył Bartosz Smołka, ale piłka kolejny raz minęła bramkę zespołu KS 94 Rachowice.

W przerwie trener Marcin Koczy dokonał jednej zmiany - Jacka Drapacza zmienił Dariusz Adamczyk.

W drugiej połowie Unia dalej próbowała atakować, ale brakowało wykończenia.
W 52' napastnik Gości przepchnął Adriana Zabłockiego, wyszedł w sytuacji sam na sam z Mateuszem Niemcem i technicznym strzałem nad bramkarzem wyprowadził Gości na prowadzenie.
Podrażniona Unia starała się odpowiedzieć. Na drodze do bramki Gości stanął niestety słupek, a także Sędzia Główny, który nie podyktował rzutu karnego za faul na Arkadiuszu Suchińskim.

W końcówce meczu (84') Marek Holona faulował napastnika Gości. Wydawać się mogło, że sytuacja miała miejsce w polu karnym Unii. Arbiter podyktował jednak rzut wolny z 16 metrów. Zawodnik z Rachowic plasowanym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce Unii, czym ustalił wynik meczu.

Zmiany:
46' Dariusz Adamczyk za Jacka Drapacza
59' Szymon Kurc za Bartosza Smołkę
65' Kacper Sosnowski za Jakuba Skowronka
75' Michał Sarek za Rafała Adamkowskiego