3 punkty za mecz z Boguszowicami!

2016-04-11 09:40:33, wyświetleń: 597 W rozegranym we wczorajsze popołudnie, meczu 22. kolejki A-klasy Unia Książenice pokonała Górnika Boguszowice 4-2.

Unia Książenice do tego meczu przystępowała z pozycji lidera, broniącego 1 punkt przewagi nad goniącą Odrą Wodzisław. W pierwszym meczu, rozegranym we wrześniu ubiegłego roku w Boguszowicach zwycięzyła Unia, strzelając 3 bramki (Adamczyk, Suchiński, Butrykowski) i tracąc 1 gola.
Mecz ułożył się dobrze dla Gospodarzy. W 29 minucie otwierająca piłka od Arka Suchińskiego i Mariusz Horny otwiera wynik spotkania.
7 minut później w polu karnym faulowany jest Mateusz Skalik, a rzut karny na bramkę zamienia Rafał Adamkowski i Unia prowadzi już 2-0!
W doliczonym czasie gry, gdy niektórzy byli już myślami w szatni Gościom udaje się zdobyć bramkę kontaktową, która zwiastuje duże emocje w II części gry.

Po zmianie stron, Goście rozochoceni bramką kontaktową z doliczonego czasu gry atakują. Przynosi to rezultat w 53 minucie i wynik meczu zmienia się na 2-2.
Do końca meczu kibice oglądają dużo walki.
Unia jednak się nie poddaje! W 88 minucie druga bramka w tym meczu Mariusza Hornego i 3 punkty są na wyciągnięcie ręki.
W końcówce Goście próbują odpowiedzieć, ale ostatnie słowa należy do Gospodarzy. Błażej Lasia do Rafała Krypczyka i 4-2 dla LKS Unii Książenice!

Wyjściowy skład:
Kamil Pragnący, Maciej Stopa, Jacek Mazgaj, Adrian Zabłocki, Kacper Sosnowski, Marek Holona, Mariusz Horny, Rafał Adamkowski, Mateusz Skalik, Arkadiusz Suchiński, Jacek Drapacz.

Ławka rezerwowych:
Mateusz Niemiec, Mateusz Rapacz, Rafał Krypczyk, Dariusz Adamczyk, Błażej Lasia, Tomasz Bednorz

Zmiany:
52' Błażej Lasia za Marka Holone
62' Mateusz Rapacz za Mateusza Skalika
62' Rafał Krypczyk za Jacka Drapacza
75' Dariusz Adamczyk za Rafała Adamkowskiego