Cenny remis w Wodzisławiu

2015-11-14 15:58:34, wyświetleń: 838 Unia Książenice podzieliła się punktami z Odrą Centrum Wodzisław w meczu XVI kolejki A-klasy. W rozegranym dziś na stadionie miejskim w Wodzisławiu spotkaniu padł remis 1-1 (0-1).

Unia przystępowała do tego meczu z pozycji lidera, mającego 4 punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem. Odra natomiast nie straciła punktu w tym sezonie w meczach domowych. Starcie lidera z wiceliderem zapowiadało wielkie emocje i takich nie zabrakło.

Unia mecz rozpoczęła w składzie: Dawid Mieszaniec, Maciej Stopa, Jacek Mazgaj, Adrian Zabłocki, Marek Holona, Mariusz Horny, Arkadiusz Suchiński, Dawid Kuś, Dariusz Adamczyk, Rafał Adamkowski, Jacek Drapacz.
Na ławce rezerwowych obok trenera Marcin Koczego i kierownika drużyny zasiedli: Patryk Deja, Tomasz Bednorz, Michał Janiszewski, Rafał Krypczyk, Arkadiusz Butrykowski.

W pierwszych minutach spotkania dało się zauważyć dużą koncentrację i respekt dla rywala, jednak z każdą kolejną minutą Unia przejmowała inicjatywę. Zaowocowało to dobrymi sytuacjami Dawida Kusia w pierszym kwadransie, jedna dwukrotnie dobrze interweniował bramkarz Odry. Szczególnie druga sytuacja była klarowna, kiedy po podaniu Arkadiusza Suchińskiego, Dawid Kuś znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak przegrał tej pojedynek.
Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale ich akcje kończył się na defensywie Unii.

W 30 minucie lewą stroną urwał się Rafał Adamkowski, wypatrzył w polu karnym Jacka Drapacza, piłka zmierzając w kierunku napastnika Unii trafiła w obrońce czym kompletnie zmyliła bramkarza wodzisławskiej drużyny i Unia objęła prowadzenie!

Podrażnienie Gospodarze próbowali odrobić straty. W 38 minucie lewą stroną przedarł się kapitan Odry Bartosz Socha i uderzył na bramkę Dawida Mieszańca, jednak bramkarz Unii popisał się dobrą interwencją.

Pierwsza połowa, która toczyła się pod dyktando gry LKS Unii Książenice zakończyła się wynikiem 0-1.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się. Odra przejęła inicjatywę, wygrywała więcej pojedynków w środku pola i zawiązywała kolejne akcje.
W 58 minucie Dawid Mieszaniec sparował strzał zawodnika Gospodarzy do boku, jednak do piłki pierwszy dorwał inny zawodnik Odry i przy dobitce bramkarz Unii był bezradny.

Widząc słabszą ofensywną grę Unii w drugiej połowie, trener Marcin Koczy zdecydował się na podwójną zmianę w 67 minucie - Arkadiusz Butrykowski i Rafał Krypczyk zajęli miejsce Jacka Drapacza i Rafała Adamkowskiego.

Gospodarze chcieli iść za ciosem i w 79 minucie zdobyli drugą bramkę, jednak arbiter główny podniósł chorągiewkę i gol nie został uznany.
Unia próbowała odpowiedzieć Odrze, jednak brakował ostatniego zagrania w polu karnym.

W 86 minucie kontuzjowanego Marka Holony zastąpił Tomasz Bednorz, a w doliczonym czasie gry na boisku pojawił się Michał Janiszewski, zmieniając Dawida Kusia.

Mecz zakończył się wynikiem 1-1, który z perspektywy 90 min jest chyba sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Pierwsza połowa należała do ekipy z Książenic, w drugiej lepsza była Odra.

Unia Książenice zachowała 4 punkty przewagi nad drugą w tabeli Odrą  Wodzisław i przerwała jej serię 6 zwycięstw u siebie w tym sezonie. Zapewniła sobie również mistrzostwo jesieni w A-klasie w sezonie 2014/2015, gdyż do rozegrania pozostał już tylko jedna kolejka.