Unia inkasuje 3 punkty na starcie nowego sezonu!

2015-08-10 00:11:57, wyświetleń: 1024 W pierwszym meczu nowego sezonu 2015/2016 UNIA Książenice pokonała w meczu wyjazdowym Dąb Dębieńsko 1-3 (1-0). Wszystkie trzy bramki zdobył Dawid Kuś.

W pierwszym, od razu derbowym pojedynku, nowego sezonu Unia rozpoczęła w następującym składzie: Mieszaniec Dawid, Stopa Maciej, Gorzowski Mariusz, Mazgaj Jacek, Lasia Błażej, Faber Paweł, Horny Mariusz, Suchiński Arkadiusz, Adamkowski Rafał, Janiszewski Michał, Drapacz Jacek.
Od pierwszej minuty więcej przy piłce utrzymywali się goście z Książnic, ale nic z tego nie wynikało. Dopiero w 33 minucie po dobrej akcji Jacek Drapacz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dębu ale trafił prosto w niego.
Drużyna gospodarzy szukała szansy zdobycia gola głównie długimi podaniami na napastnika i ta sztuka im się udała w 41 minucie, kiedy to defensywa Unii popełniła błąd i było 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W przerwie trener Marcin Koczy dokonał jednej zmiany - za Michała Janiszewskiego wszedł Dawid Kuś i to okazało się strzałem w „10”. Już po 7 minutach drugiej połowy Unia Książenice doprowadziła do remisu właśnie za sprawą Dawida, który otrzymał prostopadłe podanie od Maćka Stopy i po minięciu bramkarz z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki. Wprawdzie w 62 minucie po błędzie naszego bramkarza Dąb mógł wyjść na prowadzenie – uderzenie w słupek, to reszta meczu należała już tylko do ekipy LKS Unii.
W 67 minucie Jacek Drapacz przedarł się prawą stroną i wyłożył piłkę do pustej bramki Dawidowi Kusiowi 2:1. Dwie minuty później Drapacza zmienia Rafał Krypczyk i po chwili marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem.
Przewaga Unii Książenice z każdą minutą rosła, ale na decydujące uderzenie trzeba było czekać dopiero do 90 minuty, kiedy to Kuś kompletuje hat-tricka strzelając z rzutu wolnego!
W 80 minucie na boisku zameldował się Mateusz Rapacz zmieniając Arka Suchińskiego a w 83 minucie wszedł Arek Butrykowski za Rafała Adamkowskiego. Pierwsze punkty jadą do Książnic, oby tak dalej!!!