Porażka z Zuchem

2014-05-01 23:54:51, wyświetleń: 961 Niestety w meczu 21 kolejki rybnickiej A-klasy, Unia Książenice doznała pierwszej porażki w 2014 roku. Po zaciętym meczu 3 punkty z Książenic wywieźli zawodnicy Zucha Orzepowice, którzy zwyciężyli 2-4 (1-3). Bramki dla Unii zdobyli: Szymon Wawrzonkow

Niestety w meczu 21 kolejki rybnickiej A-klasy, Unia Książenice doznała pierwszej porażki w 2014 roku. Po zaciętym meczu 3 punkty z Książenic wywieźli zawodnicy Zucha Orzepowice, którzy zwyciężyli 2-4 (1-3). Bramki dla Unii zdobyli: Szymon Wawrzonkowski (na 1-0) oraz Arkadiusz Butrykowski (2-3).
Unia nie weszła dobrze w to spotkanie. W pierwszym kwadransie na boisku dominowali goście z Orzepowic i to oni mieli dogodną sytuacje, ale z linii bramkowej piłkę wybił Michał Konkol.
Unia pierwszy strzał na bramkę Zucha oddała w 15 minucie, kiedy to uderzał Arek Butrykowski, ale piłkę obronił były bramkarz Unii Przemek Adamiec.
W 23 minucie Unia objęła prowadzenie. Składna akcja w środku pola, podanie Zdzisława Marszkolika do Szymona Wawrzonkowskiego i 1-0. Były to jednak dobre złego początki.
5 minut po golu dla Unii goście przeprowadzili akcję lewą stroną. Zawodnik Zucha próbował dośrodkować w pole karne, ale wyszedł z tego strzał który wpadł za kołnierz Roberta Dudka i było 1-1.
W 34 minucie kolejna akcja gości, błąd defensywy i Zuch prowadzi w Książenicach 1-2.
W doliczonym czasie gry, gdy zawodnicy Unii myślami byli już w szatni Zuch uderzył ponownie i do przerwy z 1-0 zrobilo się 1-3.
W przerwie trener Marcin Koczy dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawił się Michał Słowik za Michała Janiszewskiego, a Przemka Kośmidra zastąpił Darek Adamczyk.
10 min po rozpoczęciu gry żółtą kartką za faul ukarany został kapitan drużyny Andrzej Hanak.
Nadzieje książenickich kibiców odżyły w 65 minucie meczu. Darek Adamczyk głową podaje do Arka Butrykowskiego, a ten strzałem w długi róg zdobywa bramkę kontaktową.
2 minuty później kolejna żółta kartka, tym razem dla Szymona Wawrzonkowskiego.
Niestety w 70 minucie zawodnicy Zucha po kontrze ponownie odskoczyli na 2 bramki. Na domiar złego w 85 minucie za kolejny faul drugą żółtą
kartkę, a konsekwencji czerwoną obejrzał Andrzej Hanak.
W końcówce zmęczonego Zdzisława Marszolika zmienił Grzegorz Wojtala.
Wynik nie uległ zmianie i to goście z Orzepowic po zwycięstwie 2-4 wywieźli 3 punkty z Książenic.

Unia Książenice 2-4 (1-3) Zuch Orzepowice
Szymon Wawrzonkowski 23`, Arkadiusz Butrykowski 65`

Skład: Robert Dudek, Michł Konkol, Jacek Mazgaj, Zdzisław Marszolik (87` Grzegorz Wojtala), Miron Michniewski, Kamil Pierchała, Michał Janiszewski (46` Michał Słowik), Przemysław Kośmider (46` Dariusz Adamczyk), Andrzej Hanak, Szymon Wawarzonkowski, Arkadiusz Butrykowski
ławka rezerwowych: Andrzej Topa, Daniel Ceremuga
żółte kartki: Andrzej Hanak, Szymon Wawrzonkowski
czerwona kartka: Andrzej Hanak