Beniaminek liderem IV ligi!!

2019-09-01 10:46:02, wyświetleń: 1318 Unia Książenice niespodziewanie zwycięża z Kuźnią Ustroń i przejmuje fotel lidera IV ligi.

Śmiało można powiedzieć, że górski klimat sprzyja zawodnikom Unii.
Po zwycięstwie w pierwszej kolejce 3 - 2 z drużyną z Wieprza tym razem Unia uporała się z Kuźnią Ustroń również 3 - 2.

Tuż po dotarciu na stadion w Ustroniu zastajemy kapitalne warunki do gry.
Stan murawy wzorowy, zaplecze piłkarskie, stadion, cała otoczka związana z meczem zachęcała do tego, by rozegrać widowiskowy i emocjonujący pojedynek.

Tak też było :)

Nieobecnego tego dnia trenera Marcina Koczego zastąpili Roland Buchała wraz z kierownikiem Sebastianem Jaroszem. Zastąpili go wzorowo - prowadząc zespół Unii do zwycięstwa nad teoretycznie wyżej notowanym rywalem z Ustronia.

Już przed meczem popularny "Rolo" podkreślał, że nie przyjechaliśmy tu na wycieczkę, lecz po punkty!!

Pierwszą połowę nasz zespół miał rozpocząć defensywnie, czekając na możliwość wyprowadzenia skutecznego kontrataku.

Plany boiskowe potoczyły się jednak inaczej.

W 29 minucie arbiter główny spotkania dyktuje rzut karny dla Kuźni.
Pewnym egzekutorem okazuje się Wojtasik.
Pięć minut później bardzo dobrą okazję do wyrównania miał Łukasz Michalski. Piłka niespodziewanie spadła mu pod nogi po dośrodkowaniu przez Michała Pieczkę.
"Miska" nie zdołał jednak opanować tej piłki i oddać celnego strzału na bramkę rywali.
Kolejna sytuacja strzelecka była w 40 minucie. Etatowy egzekutor stałych fragmentów, czyli Michał Pieczka precyzyjnie dośrodkowuje na głowę Artura Tumuli, lecz ten strzela wprost w bramkarza Kuźni.
Pierwsza połowa nie przyniosła już zmiany rezultatu.

W przerwie natomiast "Rolo" zdecydował się przejść na ustawienie z dwoma napastnikami wprowadzając na boisko Patryka Kaczmarzyka za Adama Wolickiego.

Unia na drugą połowę miała wejść zdecydowanie ofensywniej usposobiona, co miało pomóc naszym zawodnikom strzelić gola.
Na efekty musieliśmy jednak poczekać.
Najpierw w 49 minucie kapitalną interwencją nogami w sytuacji sam na sam popisuje się Bartek Błatoń ratując nasz zespół przed utratą gola.
W 57 minucie sędzia główny spotkania z boiska wyrzucił zawodnika gospodarzy oznaczonego numerem 14 Fizek Anton.
Trzy minuty później Artur Tumula strzela nad bramką Kuźni.

Grający trener Roland Buchała zauważył, że Unia częściej utrzymuje się przy piłce, lecz akcje nie są zakańczane strzałami.

W efekcie tego w 61 minucie na boisku melduje się Jacek Drapacz, który zmienił Łukasza Michalskiego.
W tym momencie nasz zespół grał już na 3 napastników.
Spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, przy dosyć wysokiej temperaturze co nie pomagało zawodnikom obydwu drużyn w konstruowaniu szybkich, efektownych i efektywnych akcji.

Próbująca przejąć inicjatywę w spotkaniu Unia straciła drugiego gola w 70 minucie, którego strzelcem był występujący do niedawna w ekstraklasie ADRIAN SIKORA.

W tym momencie "Rolo" postawił wszystko na jedną kartę wprowadzając na boisko Kwoskę oraz Malchera, którzy zmienili kolejno Buchałę oraz Wowrę.

Unia w tym momencie miała 6 zawodników stricte ofensywnych na boisku.
W 77 minucie Patryk Kaczmarzyk strzela swojego debiutanckiego gola w barwach Unii pokonując z bliskiej odległości bramkarza Kuźni!!
Idąca za ciosem Unia, wspierana przez kilkudziesięcioosobową grupę kibiców, których obecność była słyszana przez całe spotkanie wyrównała w 80 minucie za sprawą Jacka Drapacza.

W końcu nadeszła 90 minuta spotkania. Sędzia główny doliczył do regulaminowego czasu gry aż 4 minuty.

Nasz zespół, który był na fali za wszelką cenę chciał zdobyć gola na wagę trzech punktów.

W 91 minucie euforia w Ustroniu, która słyszalna była na Równicy oraz Czantorii.
Arek Suchiński resztkami sił pakuje piłkę do bramki gospodarzy.

Nastepnie na boisku zobaczyliśmy Michała Siedloka, który zmienił Michała Pieczkę.

W 93 minucie kolejna czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy.
Oznaczony numerem 8 Rucki Dariusz już po gwizdku sędziego uderza piłką Kubę Skowronka.
Zespół gospodarzy kończy mecz w dziewiątkę.
Dwie minuty później arbiter główny spotkania kończy mecz, a zawodnicy Unii wraz z kibicami chóralnymi śpiewami bawią się na obiekcie Kuźni.

Bardzo dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za doping naszej drużynie. Jesteście wielcy! To dla Was gramy i wygrywamy!

Zapraszamy na kolejny mecz ligowy do Bełku, który rozegramy  8 września w niedzielę o godzinie 17.00