Z rezerwami GKS Tychy w sobotnie przedpołudnie

2019-08-16 19:02:38, wyświetleń: 557 Nie zwalniamy tempa! Już jutro o godz. 11:00 na boisku w tyskich Paprocanach, nasza ekipa podejmie rezerwy GKS Tychy w ramach 2. kolejki IV Ligi w Grupie II.

Dla ekipy z Tychów jest to 5. sezon z rzędu gdy ich rezerwy występują na poziomie IV Ligi.
2015/2016 zakończyli na 7 miejscu, sezon 2016/2017 na 8, sezon 2017/2018 ponownie na 7, a w ubiegłorocznych rozgrywkach 2018/2019 uplasowali się na miejscu 6.

Pierwsza drużyna GKSu Tychy z kolei to solidny I Ligowiec - obecny sezon, w którym rozegrano już 3 kolejki, to czwarty z kolei okres tej ekipy na zapleczu Ekstraklasy.

Wróćmy jednak do IV Ligi. W pierwszej kolejce zarówno Unia jak i GKS zdobyły po 3 punkty. Gospodarze jutrzejszego spotkania wypunktowali na wyjeździe rezerwy Podbeskidzia Bielsko Biała 4-1 (2-0). Bohaterem spotkania został 19 letni Dawid Kasprzyk, który dwukrotnie w pierwszej połowie pokonał bramkarza Podbeskidzia. Gospodarze po przerwie złapali kontakt za sprawą bramki Łukasza Maja, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do zawodników z Tychów, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki (Nikolas Wróblewski i Michał Staniucha) i pewnie wywieźli 3 punkty z Bielska Białej.

Unia w pierwszym meczu udała się do Wieprza, by w festynowej atmosferze podjąć tamtejszy GKS Radziechowy - Wieprz. Gospodarze szybko (w 10 minucie) objęli prowadzenie 1-0 bo bramce Szymona Byrtka. Gola do szatni zdobył Jacek Drapacz w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po zmianie stron Unię na prowadzenie wyprowadził Michał Pieczka, który pewnie wykonał rzut karny. Wynik podwyższył wprowadzony z ławki Roland Buchała. W końcówce meczu Marcin Byrtek pokonał Bartosza Błatonia z 11 metrów, ale strzelanie w tym dniu na tym się zakończyło i to Unia na inaugurację zdobyła 3 punkty.

Zapowiada się więc emocjonujące spotkanie.

Co nas czeka w 2. kolejce IV Ligi?
Wszystkie spotkania rozegrane zostaną jutro (sobota, 17 sierpnia). Mecze w Paprocanach, GOczałkowicach i Bielsku rozpoczną się o godz. 11:00, pozostałe spotkania o 17:00. Rozkład 2. kolejki: