Na przeciw siebie stanęły Unia Książenice oraz Rymer Rybnik.
Już przed meczem można było spodziewać się bardzo ciekawego spotkania.
Goście napędzani doświadczeniem Kwieka, Pitrego czy Shevelyukhina otwarcie walczą o awans do IV ligi.
Na przeciw ekstraklasowym wyjadaczom wystąpili ambitni piłkarze reprezentujący barwy Unii.
Jak jednak wiadomo "książenickie piekiełko" łatwe do zdobycia nie jest.
Tak i było tym razem.
Wynik spotkania w 19 minucie otworzył Jacek Drapacz.
Na wyrównanie czekaliśmy do 35 minuty. Po uderzeniu z rzutu wolnego przez Kwieka, piłka po rykoszecie trafiła do bramki strzeżonej przez Dawida Mieszańca.
Jeszcze przed przerwą Unici dwukrotnie podwyższali wynik spotkania.
Najpierw Marcin Kuczera w 41 minucie, 4 minuty później Kamil Kaczmarczyk wykorzystał rzut karny.
Pierwsze minuty drugiej połowy to zdecydowana dominacja Unii.
W 50 minucie Jacek Drapacz po raz drugi pokonuje Plewkę.
Trzy minuty później dublet kompletuje również Marcin Kuczera.
Mieliśmy już wynik 5 do 1.
W 60 minucie rzut karny dla Rymera i mamy kolejnego gola.
Dwie minuty po swoim wejściu na boisko Dariusz Adamczyk pokonuje bramkarza Rymera i mamy 6 do 2.
Goście zdołali jeszcze dwukrotnie wpakować piłkę do siatki Unii.
Najpierw w 75 minucie, potem w 88 minucie po rzucie karnym.
Ostateczny wynik spotkania to 6 do 4.
Zawodnicy Unii obejrzeli w tym spotkaniu 5 żółtych kartek oraz 1 czerwoną.
Po zwycięstwie nad Rymerem nasz zespół awansował na PIERWSZE miejsce w ligowej tabeli, mając 2 punkty przewagi nad Rymerem.
Wyjściowe składy obydwu drużyn:
Rymer Rybnik:
Plewka, Semeniuk, Moskal, Kachel, Piełka, Kwiek, Pitry, Sałbut, Kopia, Odon, Wira.
Unia Książenice:
Mieszaniec, Kuczera, Gnyp, Kaczmarczyk, Skowronek, Przybyszewski, Tumula, Michalski, Suchiński, Malcher, Drapacz.
Zestaw par XXV kolejki:
Jedność 32 Przyszowice -MKS Czerwionka (Czerwionka-Leszczyny) 11 maja, 17:00
Sośnica Gliwice - Czarni Pyskowice 12 maja, 17:00
Przyszłość Ciochowice - Piast II Gliwice 11 maja, 17:00
ROW 1964 II Rybnik- Unia Książenice 12 maja, 17:00
Rymer Rybnik - Orzeł Mokre (Mikołów) 11 maja, 17:00
KS 94 Rachowice - Zameczek Czernica 12 maja, 17:00
Pierwszy Chwałowice (Rybnik) -Naprzód Rydułtowy 11 maja, 17:00
Tęcza Wielowieś-Naprzód Lipiny (Świętochłowice) 12 maja, 17:00
Najciekawiej zapowiadają się spotkania Rymera z Mikołowskim "Orłem"oraz mecz rezerw ROWu z Unią.
Trzymamy kciuki za Orzeł ! : )
Ostatni mecz ROW 1964 II Rybnik wygrał na wyjeździe 2 - 3 z Piastem Gliwice.
Zapowiada się zatem bardzo ciekawa kolejka.
Czy na pozycji lidera nadal będzie Unia ?
Zapraszamy już wszystkich na najbliższy mecz z ROWem.