Relacja z meczu GKS Pierwszy Chwałowice - UNIA KSIĄŻENICE.

2018-09-15 21:33:52, wyświetleń: 689 Kolejne trzy punkty na naszym koncie okupione koszmarną kontuzją Rafała Przybyszewskiego.

Unia rozpoczęła mecz w następującym zestawieniu: Niemiec - Stajer, Siedlok, Kaczmarczyk, Skowronek, Michalski, Przybyszewski, Tumula, Malcher, Drapacz, Suchiński.

W drużynie z Chwałowic występuje bardzo dobrze nam znany Bartek Smołka, który swoją pamiętną dobrą grą w barwach Unii był gorąco przywitany przez sztab oraz zawodników naszej drużyny.

Jednak na boisku nie ma miejsca na przyjaźń i tak też było. Ale zacznijmy od początku.
Już w 1 minucie spotkania gospodarze mieli rzut wolny z okolic 20 metra, ale po strzale Łacioka piłka przeleciała nad poprzeczką naszej bramki.
Unia zrewanżowała się strzałem Marka Malchera z okolic 25 metra w trzeciej minucie spotkania.
W 10 minucie nasz zespół powinien objąć prowadzenie w spotkaniu. Po rajdzie Arka Suchińskiego, który dograł do Marka Malchera powinien paść gol. Jednak strzał naszego doświadczonego pomocnika wylądował obok bramki GKS-u.
W 14 minucie Kamil Kaczmarczyk swoim już firmowym wybiciem piłki z lini bramkowej chroni nasz zespół przed utratą gola !!
13 minut później Łukasz Michalski po ładnej zespołowej akcji oddał strzał na bramkę Skrockiego, lecz ten dobrze obronił to uderzenie.
 34 minuta spotkania i rzut wolny dla Chwałowic, lecz piłka i tym razem przelatuje obok naszej bramki.
Nadeszła 36 minuta meczu. Marek Malcher pokusił się na strzał z okolic 20 metra, który dobrze obronił bramkarz Chwałowic. Tuż po wznowieniu przez niego piłki do gry zawodnicy Unii rozegrali dobrą zespołową akcję, czego efektem był gol Marka Malchera. Kapitalną asystą w tej akcji popisał się Jacek Drapacz, który idealnie głową dograł do lepiej ustawionego partnera.
Unia objęła prowadzenie i wygrywała od tego momentu 1 do 0.
Minutę po zdobyciu przez nasz zespół gola Mateusz Niemiec w sytuacji sam na sam broni uderzenie napastnika gospodarzy ratując nasz zespół przed utratą gola.
Druga połowa rozpoczęła się od akcji sam na sam pod naszą bramką. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Niemiec i tym razem nie dał się pokonać i uchronił nasz zespół przed stratą gola.
Unia za wszelką cenę chciała strzelić gola, aby uspokoić spotkanie, lecz brakowało dokładności i spokoju w rozegraniu piłki.
W 57 minucie Jacek Drapacz strzela z lewej strony boiska w boczną siatkę po samotnym rajdzie.
W 61 minucie kontuzjowanego Marka Malchera zmienia Marcin Kuczera.
Od tego momentu na boisku widzieliśmy wiele brutalnych zagrań oraz niezrozumiałych decyzji sędziego.
Postanowiliśmy jednak nie opisywać pracy arbitrów tego spotkania, bo nic tym już nie zmienimy....
W 67 minucie gospodarze mają stu, albo i dwustuprocentową akcję do zdobycia gola. Jednak po ich uderzeniu piłka ląduje obok naszej bramki.
Chwilę później kontuzjowanego Łukasza Michalskiego na boisku zmienia Grzegorz Gołyś.
W nieszczęsnej 70 minucie widzieliśmy koszmarny faul na Rafale Przybyszewskim, po którym zawodnik gospodarzy powinien wylecieć z boiska. Sędzia pokazał zawodnikowi gospodarzy jedynie żółty kartonik.
Po Rafała chwilę później przyjechała karetka. Diagnoza jest fatalna - rozległe złamanie kostki. Rafał na pewno ma już "z głowy" tegoroczną rundę. Życzymy Ci z całego serca szybkiego powrotu do zdrowia !!
Kontuzjowanego Rafała zmienił na boisku Kuba Gnyp.
I w tym przypadku nie będziemy komentowali zachowania sędziego, który oszczędził zawodnika gospodarzy karając go jedynie żółtym kartonikiem.
Wszyscy Ci, którzy mieli "przyjemność" oglądać poczynania całej trójki sędziowskiej dobrze wiedzą jak przebiegał cały mecz...
77 minuta spotkania i Unia powinna podwyższyć prowadzenie. Po rzucie wolnym nasi zawodnicy w zamieszaniu w polu karnym głową uderzali na bramkę Skrockiego, lecz piłka poleciała obok słupka bramki gospodarzy.
83 minuta spotkania i rzut wolny dla GKS-u lecz i z tego nic nie wynikło.
W 88 minucie spotkania na boisku pojawił się Darek Adamczyk, który zmienił kontuzjowanego Jacka Drapacza.
W ostatniej 95 minucie spotkania gospodarze mieli jeszcze rzut wolny z okolic 20 metra, ale piłka została uderzona w nasz mur, a arbiter główny tego spotkania zakończył mecz.

Żółte kartki: Przybyszewski, Stajer, Tumula.
Gole: Malcher.
Zmiany:
61min Kuczera za Malchera,
67min Gołyś za Michalskiego,
70min Gnyp za Przybyszewskiego,
88min Adamczyk za Drapacza.

Dopisujemy do swojego konta kolejne trzy punkty i w siedmiu rozegranych spotkaniach mamy komplet 21 punktów.
Niestety każda ze zmian była wymuszona kontuzjami poszczególnych zawodników.
Miejmy nadzieję, że rehabilitacja Rafała Przybyszewskiego będzie przebiegała pomyślnie i już wkrótce zobaczymy Cię na boisku !!

Oby i inni zawodnicy szybko doszli do siebie po dzisiejszym wymagającym spotkaniu. Drużynie GKS-u Chwałowice życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek.

Kolejny mecz rozegramy w niedzielę w Książenicach 23 września o godzinie 16:00 z Rachowicami. Zapraszamy już dziś na to spotkanie.