Pewne zwycięstwo nad drużyną z Rachowic

2017-09-18 09:23:22, wyświetleń: 560 W rozegranym wczoraj spotkaniu 6. kolejki Ligi Okręgowej, Unia Książenice pewnie pokonała drużynę KS 93 Rachowice 5-1 (4-0). Dzięki temu zwycięstwu Unia wskoczyła na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Wyjściowa jedenastka ekipy z Książenic na spotkanie z Rachowicami wyglądała następująco:
Przemysław Podpłoński, Michał Siedlok, Artur Tumula, Kamil Kaczmarczyk, Jakub Skowronek, Rafał Malcher, Rafał Adamkowski, Przemysław Kośmider, Arkadiusz Suchiński, Jacek Drapacz, Marcin Kuczera.
W rezerwie pozostali: Mateusz Niemiec, Dariusz Adamczyk, Adrian Zabłocki, Bartosz Smołka, Marek Tomas.

Unia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia: w 9 minucie za sprawą Przemka Kośmidra było 1-0.
6 minut później na 2-0 podwyższył Michał Siedlok. Strzelaniu nie było jednak końca - w 17 i 20 minucie dwie bramki dorzucił Przemek Kośmider i skompletował hat-ticka. Tym samym po 20 minutach było praktycznie po meczu.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 4-0.

Po zmianie stron Unia kontrolowała spotkanie. Trener Marcin Koczy dokonał 4 zmian - na boisko pojawili się Marek Tomas, Adrian Zabłocki, Bartosz Smołka i Dariusz Adamczyk.

W 86 minucie meczu 5. bramkę dla Unii dorzucił Adrian Zabłocki.
W końcówce spotkania Goście wykorzystali rzut karny i zdobyli honorowe trafienie.

Kolejne 3 punkty przesunęły naszą ekipę na 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 oczek. Na prowadzeniu pozostaje Slavia Ruda Śląska z kompletem 18 punktów. Za plecami Slavii plasuje się Orzeł Mokre z 15 punktami. 4. miejsce w tabeli zajmuje Drama Zbrosławice tracąc punkt do naszej ekipy.