Seria porażek przerwana - Unia wywozi 3 punkty z Rud

2016-10-16 22:22:04, wyświetleń: 472 W rozegranym dziś meczu 10. kolejki, Unia Książenice pokonała na wyjeździe 1-0 Buk Rudy Wielkie. Tym samym zakończyła serię 3 porażek i dopisała 3 punkty w ligowej tabeli.

Jedyną bramkę dla ekipy z Książenic zdobył Arek Suchiński, który wykorzystał dogranie z rzutu wolnego Szymona Cicheckiego.

Przed meczem obie drużyny miały po 14 punktów i zajmowały 6. i 7. miejsce w ligowej tabeli. Unia w lekkim dołku - w czterech ostatnich meczach zanotowała tylko punkt, a dodatkowo trzy ostatnie mecze przegrała.
Buk natomiast w ostatnich trzech meczach zgarnął 7 punktów, pokonując Czarnych z Pyskowic, dzieląc się punktami z Dramą Zbrosławice i pokonując Młodość Rudno. Oba zwycięstwa miały miejsce na wyjeździe.

Unia do meczu przystąpiła w składzie:
Przemysław Podpłońki, Adrian Zabłocki, Marek Holona, Bartosz Smołka, Jakub Skowronek, Maciej Stopa, Szymon Cichecki, Rafał Adamkowski, Paweł Seretiuk, Rafał Krypczyk.

W odwodzie zostali:
Mateusz Niemiec, Kacper Sosnowski, Szymon Kurc, Dariusz Adamczyk, Jacek Drapacz.

Mecz poprowadził Łukasz Sytnik, dla którego był to 1000 mecz w którym występował w roli sędziego.

Pierwsza połowa meczu należała do Gości z Książenic. W 12 minucie sygnał ostrzegawczy dla Gospodarzy wysłał Paweł Seretiuk, oddając mocny strzał. Na posterunku był jednak bramkarz Buku.
Chwile później kolejne uderzenie Szymona Cicheckiego, ale kolejny raz lepszy piłka została obroniona przez bramkarza.
W 16 minucie kolejna interwencja bramkarza Gospodarzy, tym razem po mocnym uderzeniu Adriana Zabłockiego.
Naszedła w końcu minuta 20. Rzut wolny wykonywany przez Szymona Cicheckiego, dośrodkowanie na głowę Arka Suchińskiego i Unia Książenice prowadził w Rudach 1-0!

Zdecydowana przewaga i kontrola gry w 1. połowie została przystemplowana jednobramkowym prowadzeniem do przerwy. Goście raz zagrozili Unii, ale po strzale z rzutu wolnego piłka poszybowała nad poprzeczką.

Na drugą połowę trener Marcin Koczy posłał Dariusza Adamczyka, który zastąpił Bartosza Smołkę.

W drugiej odsłonie meczu lepsze sytuacje wykreowali sobie Gospodarze. Dwa razy (w 72 i 85 min) zawodnicy Buku wychodzili 1 na 1 z Przemkiem Podpłońskim, ale w obu przypadkach lepszy okazał się bramkarz Unii. Głównie dzięki tym interwencjom
Unia dowiozła jednobramkowe prowadzenie do końca meczu i przełamała złą passę!

Bramki:
20' Arkadiusz Suchiński

Zmiany:
66' Jacek Drapacz za Rafała Krypczyka
85' Szymon Kurc za Arkadiusza Suchińskiego
90' Kacper Sosnowski za Pawła Seretiuka