Pierwsza porażka w sezonie (Wideo)

2016-09-26 08:54:17, wyświetleń: 856 Po 4 zwycięstwach, 2 remisach nadeszła pierwsza ligowa porażka. W meczu 7. kolejki Unia przegrała z drużyną Naprzód Rydułtowy 0-3 (0-0).

Piękna pogoda, dobrze przygotowane boisko, kilkuset kibiców - organizacyjnie debiut Ligi Okręgowej w Książenicach wypadł bardzo udanie. Szkoda, że wynik meczu nie poszedł w parze z organizacją.

Unia pierwszy mecz przed własną publicznością rozpoczęła w składzie:
Przemek Podpłoński, Adrian Zabłocki, Marek Holona, Bartosz Smołka, Jakub Skowronek, Rafał Adamkowski, Szymon Cichecki, Maciej Stopa, Arkadiusz Suchiński, Paweł Seretiuk, Jacek Drapacz.

Na ławce rezerwowych zasiedli:
Mateusz Niemiec, Dariusz Adamczyk, Szymon Kurc, Rafał Krypczyk, Mateusz Skalik oraz debiutujący w drużynie LKS UNII Książenice Michał Sarek.

Od początku meczu Unia była zespołem bardziej aktywnym. W początkowych 20 minutach Gospodarze stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje strzeleckie, ale nie zostały one zamienione na braki. Wraz z kolejnymi minutami gra zaczęła się wyrównywać, a Goście zaczęli grać odważniej oraz ostrzej. Owocem tego były urazy zawodników Unii - rozbity łuk brwiowy Marka Holony, kontuzja Szymona Cicheckiego, który został brutalnie zaatakowany w nogi, czego nie dostrzegł arbiter główny spotkania Pan Mirosław Górecki.

Do przerwy zgromadzeni widzowie bramek nie obejrzeli.

Na drugą połowę na boisku pojawił się Rafał Krypczyk, który zastąpił Jacka Drapacza, oraz Mateusz Skalik, który zastąpił kontuzjowanego Macieja Stopę.

Drużyna Gości w 2. połowie zaczęła przejmować kontrolę nad spotkaniem. Efektem tego było prowadzenie w 50. minucie spotkania.

W 60. min Unia otrzymuje kolejne ciosy, tym razem nie bramkowy. Za faul na zawodniku Gości, który wychodził na czystą pozycję, czerwoną kartkę ogląda Jakub Skowronek. Gry kontynuować nie może Szymon Cichecki, jest to pokłosie brutalnego ataku z 1. połowy spotkania. Za niego na boisku pojawia się Szymon Kurc.

Osłabiona czerwoną kartką i kontuzjami Unia traci kolejne bramki w 63. i 79. minucie. Mimo przeciwności, ekipa Gospodarzy walczyła do końca i stworzyła swoje szanse pod bramką ekipy z Rydułtów, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi.

Wyjściowy skład:

Ławka rezerwowych:

Zmiany:
46' Mateusz Skalik za Macieja Stopę
46' Rafał Krypczyk za Jacka Drapacza
60' Szymon Kurc za Szymona Cicheckiego
68' Dariusz Adamczyk za Pawła Seretiuka