Remis w cieniu poważnej kontuzji

2016-09-05 09:22:21, wyświetleń: 1539 W rozegranym wczoraj spotkaniu 4. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej, Unia Książenice bezbramkowo zremisowała w Ciochowicach z drużyną Przyszłości.

W ramach 4. kolejki Ligi Okręgowej, Unia Książenice przyjechała do Ciochowic. Drużyna Przyszłości Ciochowice to doświadczona drużyna, która w ubiegłym sezonie spadła z IV ligi, w której grała od sezonu 2009/2010. Najwyższe miejsce jakie w tych latach zajęła w IV lidze to 7. miejsce. Wcześniej od sezonu 2001/2002 Gospodarze niedzielnego meczu występowali w Lidze Okręgowej.

W pierwszych trzech kolejkach drużyna Przyszłości zanotowała 2 zwycięstwa i porażkę. W pierwszej kolejce wygrali w Rudach 2-1, w drugiej pokonali u siebie Młodość Rudno 1-0, a w trzeciej rundzie spotkań ponieśli porażkę w Rachowicach 0-3.

Beniaminek z Książenic wystartował w tegorocznych rozgrywkach bardzo dobrze, co dla wielu obserwatorów może być zaskoczeniem. Komplet punktów po trzech meczach, plasował Unię w prowadzącej trójce w tabeli.
Zapowiadał się więc ciekawy pojedynek, okraszony słońcem i żarem lejącym się z nieba.

Unia mecz rozpoczęła w zestawieniu: Przemysław Podpłoński, Michał Siedlok, Dariusz Kowalewski, Jakub Skowronek, Bartosz Smołka, Rafał Adamkowski, Maciej Stopa, Arkadiusz Suchiński, Szymon Cichecki, Marek Holona, Rafał Krypczyk.
Na ławce rezerwowych zasiedli: Mateusz Niemiec, Szymon Kurc, Artur Kręcisz, Jacek Drapacz, Adrian Zabłocki, Paweł Seretiuk, Mateusz Skalik.

Pierwsza połowa należała do zespołu Gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce.
W 15 minucie groźnie na bramkę Gospodarzy strzelał Szymon Cichecki, ale golkiper Przyszłości zdołał obronić uderzenie.
W odpowiedzi w 26 minucie zawodnik Gospodarzy uderza z 16. metra, ale Przemek Podpłoński nie daje się zaskoczyć.
W 37 minucie swojej szansy szukał Arek Suchiński, ale piłka przeleciała obrok bramki.
Przed przerwą Gospodarze wyprowadzili jeszcze groźny kontratak, ale ponownie Przemek Podpłoński był na posterunku.

W przerwie trener Marcin Koczy nie dokonał żadnych korekt personalnych.
Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Unii - w 51. minucie fantastycznie podanie Marka Holony do Macieja Stopy, ale zawodnik drużyny Gości przestrzelił nad bramką.
5 minut później kapitalnie w okienko bramki Gospodarzy uderzył Arek Suchiński, jednak i tym razem bramkarz Przyszłości stanął na wysokości zadania
W 65. minucie fatalnej kontuzji doznał Darek Kowalewski, który boisko opuścił w karetce, a mecz został przerwany na 20 minut.
Po wymuszonej przerwie mecz dokończono. Gra toczyła się pod dyktando naszej Unii, ale worek z bramkami w tym meczu nie został rozwiązany.

Unia wywozi punkt z Ciochowic i jest po czterech kolejkach niepokonana! Najważniejsze jest jednak w tym momencie zdrowie naszego zawodnika - Darkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na Ciebie!
Dziękujemy także zawodnikom LKS Przyszłość Ciochowice i zgromadzonym kibicom za okazane wsparcie i pomoc.

Wyjściowy skład:

Ławka rezerwowych:

Zmiany:
57' Mateusz Skalik za Rafała Krypczyka
59' Paweł Seretiuk za Marka Holony
65' Adrian Zabłocki za Dariusza Kowalewskiego
73' Szymon Kurc za Macieja Stopy