Kolejne 3 punkty przyjeżdżają z Zbrosławic!

2016-08-20 15:39:30, wyświetleń: 884 W rozegranym dziś w samo południe meczu 2. kolejki Ligi Okręgowej, Unia zwyciężyła w Zbrosławicach z drużyną Dramy 2-1 (1-1), po bramkach Pawła Seretiuka i Mateusza Skalika.

Gospodarze rozpoczęli z impetem - w 6. minucie dwukrotonie groźnie strzelali, ale debiutujący w drużynie Unii Przemek Podpłoński nie dał się zaskoczyć.
W 9 minucie spotkania po uderzeniu Rafała Krypczyka piłka wylądowała na poprzeczce, w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie znalazł się Paweł Seretiuk i debiutancką bramką wyprowadził Unię na prowadzenie.
W 13 min. strzelał Jakub Skowronek, ale bramkarz Gospodarzy był na posterunku.
W 20 min. Gospodarze mieli dogodną sytuacje na wyrównanie - mocne uderzenie, które fantastycznie obronił bramkarz Unii.
3 minuty później drużyna Dramy zdołała odpowiedzieć na trafienie Pawła Seretiuka. Przemek Podpłoński wyszedł do dośrodkowania, zderzył się z grzaczem Gospodarzy i sędzia główny Pan Michał Zając wskazał na 11. metr od bramki Unii. Przemek Podpłoński wyczuł intencje strzelającego, ale piłka po rękach wpadła do siatki i Gospodarze mogli cieszyć się z wyrównania.
31 minuta, rzut rożny dla Unii. Dośrodkowuje Rafała Adamkowski, piłkę głową uderza Michał Siedlok, ale tuż obok bramki Gospodarzy.
W 42 minucie jeszcze jedna próba Gospodarzy, ale obok bramki Podpłońskiego.

Pierwsza połowa kończy się remisem i zapowiada emocje w 2. części gry.

W przerwie jedna korekta w składzie LKS Unii - Kacpra Sosnowskiego zastępuje Szymon Kurc.
W 49 min. próba strzału Arka Suchińskiego, ale obok bramki. 10 min później ponownie próbuje Arek Suchiński, ale piłka po uderzeniu z woleja również nie wpada do bramki Gospodarzy.
Trener Marcin Koczy dokonuje kolejnych roszad w składzie Unii: za Pawła Seretiuka na boisku melduje się Mateusz Skalik, a kilka minut później Rafała Krypczyka zastępuje Adrian Zabłocki.
W 86. min, gdy niektórzy dzielili się już po punkcie, wrzutka Macieja Stopy z prawej strony boiska, zamieszanie w polu karnym i bramka Mateusza Skalika, która ustala wynik meczu.
Przed końcem meczu na boisku pojawia się jeszcze Błażej Lasia za Szymona Cicheckiego.

Tym samym Unia zdobyła kolejne punkty w drugim meczu wyjazdowym w tym sezonie

Wyjściowy skład:
Przemysław Podpłoński, Michał Siedlok, Dariusz Kowalewski, Jakub Skowronek, Maciej Stopa, Rafał Adamkowski(kpt.), Kacper Sosnowski, Szymon Cichecki, Paweł Seretiuk, Arkadiusz Suchiński, Rafał Krypczyk

Ławka rezerwowych:
Mateusz Niemiec, Tomasz Bednorz, Mateusz Skalik, Szymon Kurc, Błażej Lasia, Adrian Zabłocki, Artur Kręcisz.

Bramki:
9' Paweł Seretiuk (0-1)
23' 1-1 (rzut karny)
86' Mateusz Skalik (1-2)

Zmiany:
46' Szymon Kurc za Kacpra Sosnowskiego
60' Mateusz Skalik za Pawła Seretiuka
67' Adrian Zabłocki za Rafała Krypczyka
86' Błażej Lasia za Szymona Cicheckiego