Remis w Czerwionce w derbach

2016-06-05 09:23:17, wyświetleń: 768 W rozegranym wczoraj starciu derbowym pomiędzy MKS Czerwionka a Unią Książenice padł remis 4-4. Unia podzieliła się punktami z drużyną z Czerwionki mimo, że do przerwy prowadziła 3-1.

Unia rozpoczęła mecz od wysokiego "C". W 10 minucie prostopadłe podanie Dawida Kusia kończy Jacek Drapacz u Unia prowadzi 1-0.
4 minuty poźniej odwrotna akcja - Jacek Drapacz zagrywa głową do Dawida Kusia i Unia prowadzi już 2-0!
Gospodarze kontakt łapią w 33 minucie. Ręka Marka Holony we własnym polu karnym, rzut karny i Unia prowadzi już tylko 2-1.
Jednak w 43 minucie rzut wolny dla Unii, do piłki podchodzi Rafał Adamkowski i pakuje ją w okienko bramki Gospodarzy!
Do przerwy wynik wyglądał bardzo dobrze.

Po zmianie stron w 54 minucie Unia podwyższyła wynik na 4-1 za sprawą Dawida Kusia.
Nie był to jednak koniec emocji w tym meczu, a wszystko co złe dla Unii nadeszło w ostatnich 30 minutach.
Najpierw w 60 min Gospodarze strzelili na 4-2.
W 76 minucie MKS łapie kontakt na 4-3 i ostatni kwadrans zapowiada się bardzo emocjonująco.
Na nieszczęście w 83 minucie Gospodarze dostają drugi rzut karny w tym meczu i wyrównują na 4-4.
W samej końcówce (od 87 minuty) Unia mecz kończy w 10-tkę po drugiej żółtej kartce dla Adriana Zabłockiego.

Skład wyjściowy:
Mateusz Niemiec, Maciej Stopa, Jacek Mazgaj, Marek Holona, Kacper Sosnowski, Rafał Adamkowski, Adrian Zabłocki, Arkadiusz Suchiński, Mateusz Skalik, Dawid Kuś, Jacek Drapacz

Ławka rezerwowych:
Kamil Pragnący, Dariusz Adamczyk, Arkadiusz Butrykowski, Błażej Lasia, Michał Słowik, Mateusz Rapacz

Zmiany:
46' Błażej Lasia za Mateusza Skalika
57' Mateusz Rapacz za Rafała Adamkowskiego
65' Arkadiusz Butrykowski za Jacka Drapacza

Zółte kartki:
60' Arkadiusz Suchiński