Unia gromi w Mszanie, Unia awansuje!

2016-05-26 20:30:42, wyświetleń: 604 W rozegranym w dzisiejszy popołudnie meczu, Unia Książenice rozgromiła na wyjeździe Start Mszanę 7-0 (2-0). Tym samym książenicka ekipa awansowała do Okręgówki!

Mszana nigdy nie była wygodnym terenem do gry. W zeszłym sezonie po ciężkim meczu Unia zwyciężyła tam 1-0, a dwa sezony temu dotkliwie przegrała 1-5.
Gospodarze mieli za pewne w pamięci porażkę w Ksiązenicach 5-2 z października ubiegłego roku, kiedy to hat-trickiem popisał się Dawid Kuś, a po jednej bramce dorzucili: Jacek Drapacz i Dariusz Adamczyk.

Jednak to Unia dyktowała warunki w tym meczu.
W 18 minucie Rafał Adamkowski przymierzył i było 1-0 dla Gości z Książenic.
4 minuty później mogło być 2-0, ale słupek stanął na drodze do szcześcia Jacka Drapacza.
W końcówce pierwszej połowy kontra Unii Książenice, Jacek Drapacz odgrywa do Arka Suchińskiego i Unia schodzi na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron na boisku rządziła tylko jedna drużyna.
W 60 minucie strzału próbuje Mateusz Rapacz, dobija Dawid Kuś i jest 3-0.
7 minut później dośrodkowanie Dawida Kusia i głową trafia Mateusz Horny.
Gospodarzom została odebrana chęć do gry, ale zawodnicy Unii mieli tego popołudnia wielkie apetyty na kolejne bramki.
W 86 minucie kolejna asysta Dawida Kusia i na listę strzelców wpisuje się Michał Słowik.
W 90 minucie znowu podaje Dawid Kuś, tyle że akcje kończy Dariusz Adamczyk.
W doliczonym czasie gry Gospodarzy dobija Mariusz Horny, któremu asystuje strzelec sprzed chwili - Darek Adamczyk.

Unia gromi Start, Unia AWANSUJE do Okręgówki!

Skład wyjściowy:

Mateusz Niemiec, Maciej Stopa, Adrian Zabłocki, Marek Holona, Jacek Mazgaj, Kacper Sosnowski, Błażej Lasia, Mariusz Horny, Arkadiusz Suchiński, Rafał Adamkowski, Jacek Drapacz.

Ławka rezerwowych:
Michał Słowik, Mateusz Rapacz, Dariusz Adamczyk, Arkadiusz Butrykowski, Dawid Kuś

Zmiany:
55' Dawid Kuś za Jacka Drapacza
55' Mateusz Rapacz za Błażeja Lasie
69' Michał Słowik za Mateusza Rapacza
70' Dariusz Adamczyk za Rafała Adamowskiego

Żółte Kartki:
55' Arkadiusz Suchiński