Skromne zwycięstwo z Żorami

2016-05-23 13:45:16, wyświetleń: 413 W rozegramy we wczorajsze popołudnie meczu 29. kolejki A-klasy, Unia Książenice pokonała na własnym boisku MKS Żory 1-0 (1-0). Jedyna bramka padła w końcówce pierwszej połowy, po strzale Rafała Adamkowskiego z rzutu karnego.

Nie było to najlepsze dla oka widowisko. Trochę niedokładności, dużo walki w środku. Goście mieli swoje szanse, ale na drodze do szczęścia stał albo słupek, albo dobrze dysponowany Mateusz Niemiec.
W końcówce pierwszej połowy długie podanie zostało przedłużone przez Michała Słowika, Błażej Lasie wyszedł sam na sam z bramkarzem i został przez niego poturbowany. Prowadzący spotkanie arbiter Kurowski po naradzie z liniowym wskazał na 11. metr od bramki Gości. Do piłki podszedł Rafał Adamkowski i zdobył swojego 11. gola w tym sezonie.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, podobnie jak wynik. Unia dopisała kolejne 3 punkty w ligowej tabeli i utrzymała trzypunktową stratę do prowadzącej Odry Centrum Wodzisław Śląski.

Wyjściowy skład:
Mateusz Niemiec, Jacek Mazgaj, Maciej Stopa, Adrian Zabłocki, Kacper Sosnowski, Błażej Lasia, Arkadiusz Suchiński, Marek Holona, Rafał Adamkowski, Jacek Drapacz, Michał Słowik

Ławka rezerwowych:
Kamil Pragnący, Mateusz Rapacz, Dawid Kuś, Mateusz Skalik, Dariusz Adamczyk

Zmiany:
46' Dawid Kuś za Michała Słowika
58' Mateusz Rapacz za Błażeja Lasie
67' Mateusz Skalik za Rafała Adamkowskiego
81' Dariusz Adamczyk za Jacka Drapacza